“Cvrčak” iz Virovitice

Projekt Vrtko započeo je u prvim danima siječnja s dječjim vrtićem Cvrčak

Početak godine označio je i početak novog i uzbudljivog projekta. “Vrtko” je ušetao u naš klub i naš vrtić kako bi pružio priliku djeci da se od najranije dobi priključe uzbudljivom svijetu sportskih aktivnosti. Za početak smo odlučili upoznati svu predškolsku djecu s našim Vrtkom kako bi svi dobili jednaku priliku i iskustvo. Prva na redu je bila grupa Žabice koja broji 22 vesele dječice. Naša trenerica Ivana Horvat Uđbinac pripremila je sve rekvizite i osigurala sat pun aktivnosti za naše neumorne Žabice.

Pogled na dvoranu punu šarenih rekvizita i žutih Vrtko majica mališane je obradovao

Već prvi pogled na dvoranu punu šarenih rekvizita i žutih Vrtko majica naše je mališane ispunio oduševljenjem. Sve je krenulo s pričom i upoznavanjem, a nastavilo se sa zagrijavanjem. Nakon što su zagrijali svaki dio tijela, počele su nešto uzbudljivije aktivnosti. Trenerica Ivana pripremila je teren s različitim aktivnostima. Žabice su ih brzo sve usavršili. Tu smo naučili kako skakutati kao prave žabice, kako se kotrljati poput veselih psića, ali što je najvažnije i najzanimljivije, kako pravilno primiti pravu rukometnu loptu i pucati na gol poput velikih rukometašica i rukometaša.

Neki veseli članovi skupine su već sad izrazili želju da postanu vratari, a mi im možemo dati punu podršku. Nakon poligona uslijedila je podjela na ekipe i zanimljiva štafeta. Ekipe su bile toliko dobre da nismo mogli izdvojiti najbolje. Zato na kraju zaključujemo: pobijedio je sport, pobijedio je rukomet i naš Vrtko. Hvala svima na sudjelovanju i veselimo se sljedećem susretu.

Virovitica 10

Projekt Vrtko započeo je u prvim danima siječnja

Projekt Vrtko započeo je u prvim danima siječnja kada smo krenuli s konkretnim dogovorima s dječjim vrtićem Cvrčak Virovitica. Predsjednik ŽRK 1234 Virovitica i ravnateljica vrtića Sandra Moslavac dogovorili su posjetu vrtiću i to svim predškolskim grupama kako bi predstavili ovaj hvalevrijedan projekt našoj djeci i roditeljima. U isto vrijeme Vrtko je ušao i u našu igraonicu i obogatio je novim članovima.

Sve pod budnim okom naše trenerice Ivane Uđbinac Horvat koja vješto priprema program za svaku grupu pojedinačno. Vrtko je do kraja siječnja posjetilo 91 dijete od kojih je 17 stalnih članova, a broj svakodnevno raste. Treninzi se odvijaju u dvorani dječjeg vrtića Cvrčak, ali i u sportskom centru Viroexpo. Ukupno je to 3 termina tjedno, a obzirom na rast i razvoj ovog projekta smatramo da ćemo do kraja godine premašiti očekivani broj sudionika.

Lokacija vrtića

Povezane objave

Mini rukomet u osnovnim školama uz podršku EHF-a & HRS-a
Lijepe priče o najmlađim naraštajima u svijetu rukometa idu dalje. Masterplan projekt Europske rukometne federacije (EHF-a) i Hrvatskog rukometnog saveza (HRS-a); Rukomet u vrtićima “Vrtko“…
Pročitaj više
Novi rekordi “Vrtka“ u veljači
U svijetu sporta svaki novi rekord donosi uzbuđenje i inspiraciju, ali kada se radi o najmlađim sudionicima, to postaje posebno značajno. Takav značaj je i…
Pročitaj više
Na poluvremenu utakmice Županja – Orahovica publici predstavljen projekt “Vrtko”
Proteklog je vikenda publici u Županji predstavljen zajednički Masterplan projekt EHF-a i HRS-a Rukomet u vrtićima “Vrtko”. Projekt je predstavljen na poluvremenu utakmice između RK…
Pročitaj više
U siječnju 2024. čak 1319 djece treniralo rukomet kroz projekt “Vrtko”
Fantastični podaci stigli su nam iz gradova diljem Hrvatske u kojima se provodi zajednički Masterplan projekt EHF-a i HRS-a Rukomet u vrtićima “Vrtko”! Ovaj je…
Pročitaj više
“Vrtko” dio karnevalske povorke u Rovinju
Tradicionalna gradska karnevalska povorka održana je u utorak, 13. veljače. U povorci su sudjelovale brojne maskirane skupine rovinjskih vrtića i škola, a Rovinj je posebno…
Pročitaj više
“Vrtko” u DV Maslačak Županja
“Masterplan projekt EHF-a i HRS-a, Rukomet u vrtićima – “Vrtko” početkom siječnja započeo je u Dječjem vrtiću Maslačak. U potpuno opremljenom vrtiću, koji je opremljen…
Pročitaj više