“Cvrčak” iz Virovitice

Projekt Vrtko započeo je u prvim danima siječnja s dječjim vrtićem Cvrčak

Početak godine označio je i početak novog i uzbudljivog projekta. “Vrtko” je ušetao u naš klub i naš vrtić kako bi pružio priliku djeci da se od najranije dobi priključe uzbudljivom svijetu sportskih aktivnosti. Za početak smo odlučili upoznati svu predškolsku djecu s našim Vrtkom kako bi svi dobili jednaku priliku i iskustvo. Prva na redu je bila grupa Žabice koja broji 22 vesele dječice. Naša trenerica Ivana Horvat Uđbinac pripremila je sve rekvizite i osigurala sat pun aktivnosti za naše neumorne Žabice.

Pogled na dvoranu punu šarenih rekvizita i žutih Vrtko majica mališane je obradovao

Već prvi pogled na dvoranu punu šarenih rekvizita i žutih Vrtko majica naše je mališane ispunio oduševljenjem. Sve je krenulo s pričom i upoznavanjem, a nastavilo se sa zagrijavanjem. Nakon što su zagrijali svaki dio tijela, počele su nešto uzbudljivije aktivnosti. Trenerica Ivana pripremila je teren s različitim aktivnostima. Žabice su ih brzo sve usavršili. Tu smo naučili kako skakutati kao prave žabice, kako se kotrljati poput veselih psića, ali što je najvažnije i najzanimljivije, kako pravilno primiti pravu rukometnu loptu i pucati na gol poput velikih rukometašica i rukometaša.

Neki veseli članovi skupine su već sad izrazili želju da postanu vratari, a mi im možemo dati punu podršku. Nakon poligona uslijedila je podjela na ekipe i zanimljiva štafeta. Ekipe su bile toliko dobre da nismo mogli izdvojiti najbolje. Zato na kraju zaključujemo: pobijedio je sport, pobijedio je rukomet i naš Vrtko. Hvala svima na sudjelovanju i veselimo se sljedećem susretu.

Virovitica 10

Projekt Vrtko započeo je u prvim danima siječnja

Projekt Vrtko započeo je u prvim danima siječnja kada smo krenuli s konkretnim dogovorima s dječjim vrtićem Cvrčak Virovitica. Predsjednik ŽRK 1234 Virovitica i ravnateljica vrtića Sandra Moslavac dogovorili su posjetu vrtiću i to svim predškolskim grupama kako bi predstavili ovaj hvalevrijedan projekt našoj djeci i roditeljima. U isto vrijeme Vrtko je ušao i u našu igraonicu i obogatio je novim članovima.

Sve pod budnim okom naše trenerice Ivane Uđbinac Horvat koja vješto priprema program za svaku grupu pojedinačno. Vrtko je do kraja siječnja posjetilo 91 dijete od kojih je 17 stalnih članova, a broj svakodnevno raste. Treninzi se odvijaju u dvorani dječjeg vrtića Cvrčak, ali i u sportskom centru Viroexpo. Ukupno je to 3 termina tjedno, a obzirom na rast i razvoj ovog projekta smatramo da ćemo do kraja godine premašiti očekivani broj sudionika.

Lokacija vrtića

Povezane objave

Fantastične brojke i novi rekordi “Vrtka“ i ”Mini rukometa“
Dva projekta iz Masterplana Europske rukometne federacije (EHF – a) i Hrvatskog rukometnog saveza (HRS – a), Rukomet u vrtićima – Vrtko i Mini rukomet u osnovnim školama…
Pročitaj više
EHF & HRS nastavljaju projekt razvoja rukometa u vrtićima, otvorene prijave za projekt Vrtko za 2025. godinu
U smiraj klupske sezone, zadovoljstvo nam je podijeliti s prijateljima rukometa još jednu lijepu vijest vezanu uz projekt Europske rukometne federacije (EHF – a) i…
Pročitaj više
U Valpovu stasaju budući šampioni
Nikad ljepši, vedriji, veseliji i korisniji trening održan je na livadi ispred dvorca u Valpovu, podno stoljetne platane. U sklopu Dana otvorenih vrata Dječjeg vrtića…
Pročitaj više
Na Olimpijadi dječjih vrtića u Rovinju predstavljen “Vrtko”
Ovog utorka stotine mališana ispunile su veseljem terene Valbrune povodom Olimpijade dječjih vrtića u Rovinju. Ove je godine prigodno predstavljen i uspješan projekt Rukomet u…
Pročitaj više
“Vrtko“ na Olimpijskom festivalu dječjih vrtića u Zagrebu
Olimpijski duh stigao je među najmlađe. Veliko uzbuđenje vladalo je na jubilarnom, 20. Olimpijskom festivalu dječjih vrtića pod motom „I ja ću biti olimpijac“. Više…
Pročitaj više
“Vrtko” u Osijeku u punom zamahu
Masterplan projekt EHF-a i HRS-a Rukomet u vrtićima – „Vrtko“ u Osijeku funkcionira već puna četiri mjeseca. Ukupno su četiri dječja vrtića uključena (DV Potočnica, DV…
Pročitaj više