“Cvrčak” iz Virovitice

Projekt Vrtko započeo je u prvim danima siječnja s dječjim vrtićem Cvrčak

Početak godine označio je i početak novog i uzbudljivog projekta. “Vrtko” je ušetao u naš klub i naš vrtić kako bi pružio priliku djeci da se od najranije dobi priključe uzbudljivom svijetu sportskih aktivnosti. Za početak smo odlučili upoznati svu predškolsku djecu s našim Vrtkom kako bi svi dobili jednaku priliku i iskustvo. Prva na redu je bila grupa Žabice koja broji 22 vesele dječice. Naša trenerica Ivana Horvat Uđbinac pripremila je sve rekvizite i osigurala sat pun aktivnosti za naše neumorne Žabice.

Pogled na dvoranu punu šarenih rekvizita i žutih Vrtko majica mališane je obradovao

Već prvi pogled na dvoranu punu šarenih rekvizita i žutih Vrtko majica naše je mališane ispunio oduševljenjem. Sve je krenulo s pričom i upoznavanjem, a nastavilo se sa zagrijavanjem. Nakon što su zagrijali svaki dio tijela, počele su nešto uzbudljivije aktivnosti. Trenerica Ivana pripremila je teren s različitim aktivnostima. Žabice su ih brzo sve usavršili. Tu smo naučili kako skakutati kao prave žabice, kako se kotrljati poput veselih psića, ali što je najvažnije i najzanimljivije, kako pravilno primiti pravu rukometnu loptu i pucati na gol poput velikih rukometašica i rukometaša.

Neki veseli članovi skupine su već sad izrazili želju da postanu vratari, a mi im možemo dati punu podršku. Nakon poligona uslijedila je podjela na ekipe i zanimljiva štafeta. Ekipe su bile toliko dobre da nismo mogli izdvojiti najbolje. Zato na kraju zaključujemo: pobijedio je sport, pobijedio je rukomet i naš Vrtko. Hvala svima na sudjelovanju i veselimo se sljedećem susretu.

Virovitica 10

Projekt Vrtko započeo je u prvim danima siječnja

Projekt Vrtko započeo je u prvim danima siječnja kada smo krenuli s konkretnim dogovorima s dječjim vrtićem Cvrčak Virovitica. Predsjednik ŽRK 1234 Virovitica i ravnateljica vrtića Sandra Moslavac dogovorili su posjetu vrtiću i to svim predškolskim grupama kako bi predstavili ovaj hvalevrijedan projekt našoj djeci i roditeljima. U isto vrijeme Vrtko je ušao i u našu igraonicu i obogatio je novim članovima.

Sve pod budnim okom naše trenerice Ivane Uđbinac Horvat koja vješto priprema program za svaku grupu pojedinačno. Vrtko je do kraja siječnja posjetilo 91 dijete od kojih je 17 stalnih članova, a broj svakodnevno raste. Treninzi se odvijaju u dvorani dječjeg vrtića Cvrčak, ali i u sportskom centru Viroexpo. Ukupno je to 3 termina tjedno, a obzirom na rast i razvoj ovog projekta smatramo da ćemo do kraja godine premašiti očekivani broj sudionika.

Lokacija vrtića

Povezane objave

Produžen rok za dostavu dokumentacije za prijave u sezoni 2023./24.
Ususret nadolazećoj natjecateljskoj sezoni 2023./2024., jedan od najpopularnijih i izrazito uspješnih projekata Hrvatskog rukometnog saveza (HRS – a) nastavlja s daljnjim razvojem. Riječ je, naravno,…
Pročitaj više
“Vrtko” u Bjelovaru: Sjajna suradnja Grada Bjelovara, RK Bjelovara, DV ‘Osmijeh’ i HRS-a
“Vrtko” u Bjelovaru: Sjajna suradnja Grada Bjelovara, RK Bjelovara, DV 'Osmijeh' i HRS-a Grad Bjelovar bio je među prvim gradovima u Hrvatskoj koji je u…
Pročitaj više
Projekt “Vrtko” u Virovitici
Virovitica je među prvim gradovima u Hrvatskoj prepoznala zajednički projekt Europske rukometne federacije i Hrvatskog rukometnog saveza, Rukomet u vrtićima “Vrtko” te su tako početkom…
Pročitaj više
Nastavak razvoja Masterplan projekta EHF – a & HRS – a: “Vrtko“ natječaj za 2024. godinu
Poštovani prijatelji rukometa, Europska rukometna federacija (EHF) i Hrvatski rukometni savez (HRS) pokrenuli su 1. 1. 2023. projekt iz EHF MASTER PLANA kojem je osnovni…
Pročitaj više
Grad Poreč, RK Poreč te porečki vrtići Paperino & Radost u vježbama na poligonu
Grad Poreč, RK Poreč te porečki vrtići Paperino & Radost u Žatici u Poreču Grad Poreč, RK Poreč te porečki vrtići Paperino & Radost među…
Pročitaj više
Prezentacija rukometa u vrtićima “Vrtko” na 46. seminaru trenera u Poreču
Prezentiran rukomet u vrtićima "Vrtko" na 46. seminaru trenera u Poreču Uspješno je prezentiran Master projekt Hrvatskog rukometnog saveza i Europske rukometne federacije na 46.…
Pročitaj više